Okrem toho si delegáti zjazdu, prevažne zo západného a stredného Slovenska, zvolili nové vedenie na čele so staronovým predsedom Arturom Bekmatovom. „Zvolili sme nového podpredsedu, novú tajomníčku a obmenili sme aj polovicu ústredného výboru. Zmeny nastali aj v ÚRaRoK. Mená týchto funkcionárov však zverejňovať nebudeme – žijeme v zložitej dobe, v ktorej angažovanie sa v organizácii ako FĽM môže, najmä mladému človeku, spôsobiť mnoho komplikácií,“ povedal staronový predseda FĽM.
FĽM sa do povedomia verejnosti dostalo najmä spoluorganizáciou blokády amerického vojenského konvoja v septembri minulého roku. Odvtedy sa organizácia stala súčasťou mierového bloku strán, hnutí a organizácií, ktoré pravidelne protestujú proti aktivitám NATO a militarizácii Slovenska. „Okrem toho sme sa podieľali na mnohých iných podujatiach ako 17. november, spomienka na Gustáva Husáka, spomienka na Strečne a vo Varíne, protest proti návšteve M. Albrightovej, či 1. máj, kde sme veľmi úzko spolupracovali s KSS. A treba povedať, že mnohí naši ľudia kandidovali za KSS v marcových voľbách, čo na jednej strane svedčí o ochote spolupracovať s KSS a na strane druhej je to signál, že strana mladým z FĽM dôveruje. Spolupracovali sme však aj so Spoločnosťou Ladislava Novomeského a ďalšími občianskymi združeniami,“ vymenoval kľúčové aktivity Bekmatov.
Ambíciou nového vedenia FĽM je rozšíriť členskú základňu, najmä na strednom a východnom Slovensku a vytvoriť pre mladých ľavicovo zmýšľajúcich ľudí priestor na realizáciu a sebazdokonaľovanie sa. Okrem politických aktivít ako protesty či zhromaždenia sa mladí komunisti pripravujú aj na turisticko-oddychové podujatia pre širokú verejnosť, ale aj na uzavretejšie – semináre a workshopy s odborníkmi.
ÚV FĽM