Hlasujte proti základni NATO

11990655_1155452744469087_7903668374820605051_nVýzva Frontu ľavicovej mládeže (FĽM) poslancom NR SR.

Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci,

Súčasťou 58. schôdze NR SR, ktorá začne v utorok 10.11. o 13,00 bude aj bod číslo 42 pod názvom Návrh na vyslovenie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky v súvislosti s ich pôsobením v NATO Force Integration Unit (NFIU)“.

Zahlasovaním za tento návrh zákona odobríte základňu Severoatlantickej aliancie na území SR, ktorá bude lokalizovaná v bratislavskej mestskej časti Vajnory. Posádku bude tvoriť 41 vojakov, z toho 20 budú príslušníkmi zahraničných ozbrojených síl.

FĽM vyjadruje vážne obavy z realizácie tohto kroku z nasledujúcich dôvodov:

– Európa sa nachádza v zložitom období, ktoré je poznačené zhoršením vzťahov s Ruskou federáciou. Cestou, ako normalizovať tieto vzťahy nie je konfrontačná politika militarizmu, ale snaha o diplomatické riešenia. Práve NR SR môže pri nich zohrať významnú úlohu, o ktorú však príde zahlasovaním za základňu vo Vajnoroch.

– slovenská verejnosť je mimoriadne citlivá na prítomnosť zahraničných vojska na území SR. Sme presvedčení, že dlhodobá prítomnosť vojakov NATO spôsobí v slovenskej spoločnosti výrazné rozpory a pnutia

– základňa vo Vajnoroch nebude podliehať veleniu OS SR, ale prejde pod velenie Mnohonárodného zborového veliteľstva NATO Severovýchod v poľskom Štetíne.

– základňa NATO vo Vajnoroch sa automaticky stane potenciálnym terčom pre tých, proti ktorým bude vybudovaná. Jej vybudovanie zníži bezpečnosť občanov SR.

– predložený materiál nerieši financovanie tohto projektu. NATO nebude modernizáciu objektu vo Vajnoroch hradiť výhradne zo svojich prostriedkov. Sme presvedčení, že suma, ktorou bude musieť participovať SR by vláda mohla využiť v iných oblastiach v prospech bežných obyvateľov

Premiér Robert Fico vyhlásil v septembri 2014 pre denník Pravda, že „aj keď sme v NATO, neznamená to, že musíme mať na svojom území základne s cudzími vojakmi. Keby nás do toho niekto nútil, vyvolal by som referendum“Keďže premiér svoje slovo nedodržal Front ľavicovej mládeže preto vyzýva všetkých poslancov NR SR, ktorí sa cítia byť ľavičiarmi a vlastencami, aby hlasovali proti tomuto návrhu zákona. Hlasujte proti vybudovaniu základne, hlasujte za mier!

Front ľavicovej mládeže zároveň touto cestou vyzýva občiansku verejnosť, aby sa aktívne zapojila do verejného zhromaždenia a následného pochodu pred NR SR v čase, keď budú poslanci o tomto bode rokovať. Podrobnosti o pochode zverejníme v pondelok.

Front ľavicovej mládeže

v Bratislave, 8.11. 2015

Posted in Nezaradené.

11 Comments

  1. Pingback: Mladí ľavičiari vyzývajú poslancov NR SR hlasovať proti základni NATO « KROKY

  2. NATO je čisto zločinecký sydikát určený výlučne na obranu oligokartelov,transnacionálov a toho jedného promile neľudských psychopatických sociopatov z vrcholu pyramídy a v neposlednej rade na šírenie a obranu zhubnej politiky U.S. a NWO,pre nich sme len čísla poprípade potencionálný kanonfuter ktorý pošlu skapať tam ďaleko do Ruskej zemi za zácharnu dolára a kapitalizmu,čím skôr opustíme tu zločineckú bandu tým lepšie lebo nás strhnú so sebou do priepasti!
    Ale ja som optimista ľudia sú už dnes osvietenejší a nikto nepôjde v rámci NATO zachraňovať riť oligokartelom a sociopatom či nebodaj padnúť za záchranu dolára opäť niekde v rici na východnom fronte.

  3. Som za odchod SR z NATO a za rospustenie NATA.Je to zlocinecka vojenska organizacia tak ako aj CIA a cela politika USA. Preco by sme my europania mali podporovat takuto zlocineckupolitiku USA.

  4. Som za odchod SR z NATO a za rozpustenie NATA.Je to zlocinecka vojenska organizacia, tak ako aj CIA a cela politika USA. Preco by sme my europania mali podporovat takuto zlocinecku politiku USA?

  5. Je načase, aby minimálne všetci Slovania rázne povedali nie systému, ktorí ich pred 26 rokmi rozdelil a zákerný a sebecký systém NATO nás neustále tlačí proti vlastným bratom s ktorími sme kedysi boli a snáď aj naďalej sme priatelia. Nech NATO skape v pekle a nech sa vytvorí nový Slovanský pakt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *