Boja sa odporcov NATO, boja sa mieru

Výzva Frontu ľavicovej mládeže

V piatok 30. júna o 15.00 budeme pred ministerstvom obrany protestovať proti prejazdom amerických armádnych konvojov Slovenskom. Pýtate sa prečo nebudeme stáť na krajnici niektorej z našich deravých ciest, po ktorých prechádzajú americké transportéry? Kvôli strachu. Nebojíme sa však my, ale ministerstvo obrany.

Keď sme v lete 2015 pripravovali blokádu amerického konvoja úrady mali do poslednej chvíle strach zverejniť miesto a dátum jeho príchodu na Slovensko. Napriek tomu sme na hraničný priechod v Brodskom prišli včas, na vlastných autách a v dostatočnom počte na to, aby sme odmietli prítomnosť cudzích vojsk na našom území. Fiaskom sa skončilo plánované zvážanie vítačov americkej armády – proatlatnické a militaristické mimovládky napriek tomu, že mali zaplatených niekoľko autobusov z Bratislavy do Brodského nedokázali naplniť ani jediný z nich.

Partička mladých komunistov, ktorí ako odkaz prichádzajúcim vojakom do Vajnor spálili vlajku NATO vystrašila ľudí na ministerstve natoľko, že mini základňu NATO vo Vajnoroch otvorili v najväčšej tichosti. Na ceremoniál nepustili ani zástupcov najlojálnejších médií. Udalosť, ktorá bola v okolitých krajinách (podobné mini základne vznikli zároveň v Maďarsku, Česku, Bulharsku, Rumunsku, Poľsku…) mimoriadne medializovaná, tak na Slovensku skončila ďalším fiaskom.

Zo strachu klamali a presviedčali nás, že naši vojaci pôjdu do Lotyšska len na trojmesačné cvičenie. Cvičenie sa ešte ani neskončilo a parlament schválil vyslanie 152 vojakov na ročnú misiu v Pobaltí priamo na hranice s Ruskom.

Klamali verejnosť a klamať ju budú, pretože majú stále väčší strach. Majú strach priznať to, čo sme hovorili: že vo Vajnoroch vznikne základňa NATO. Že našich vojakov postavia so zbraňou v ruke proti vojakom ruským. Že po prvom, malom konvoji prídu desiatky väčších. Tento mesiac to nebude 1 konvoj ako v septembri 2015, ale minimálne 60 samostatných transportov, ktoré cez územie západného, stredného i východného Slovenska pôjdu do krajín strednej a východnej Európy na cvičenia s účasťou viac ako 25 000 vojakov.

…a budú klamať aj ďalej – o tom, čo hovoríme teraz: že ich cieľom je vojna a našim mier. Keď čítate tieto riadky, tak stojíte pred jednoduchou voľbou – vybrať si budúcu vojnu alebo mier. Ak chcete mier stačí prísť v piatok o 15ej pred ministerstvo obrany. Ak chcete vojnu, stačí ešte menej – nespraviť nič.

Front ľavicovej mládeže

Posted in Články.

2 Comments

 1. Klamali, klamú a budú klamať!
  Lebo MIER vojnovým štváčom a politickým pokrytcom smrdí.
  Zdá sa, že im VOJNA už zas zavoňala.
  Pobyt žoldnierov zločineckých organizácií Pentagonu a NATO na Slovensku a prejazdy ich armád cez našu krajinu je nelegitímny, lebo bol schválený svojvoľne, bez mandátu občanov Slovenska zahraničiu zapredanými politikmi.
  Preto podporujeme výzvu Frontu ľavicovej mládeže Slovenska.
  Odpor proti okupantom je legitímny, je našim právom i našou povinnosťou, lebo je prejavom nášho úsilia o zachovanie mieru.
  Svetu mier.
  CHARTA 2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *