Absurdnosti slovenského súdnictva

Zatiaľ čo aktivistov za vyvesenie transparentu na banskej veži poslali do väzby prakticky okamžite, dvojica notoricky známych exhibicionistov akoby bola zákonom chránený druh.

Nemusíte do bodky súhlasiť s formou či obsahom protestu aktivistov Greenpeace (sám by som vedel spísať niekoľko výhrad), za povšimnutie však stojí promptnosť a nekompromisnosť súdu, ktorý tucet aktivistov prakticky ihneď poslal do väzby z obavy pred pokračovaním v trestnej činnosti.

Porovnajme si to s ďalším prípadom – s dvojicou Košičanov pravidelne „obšťastňujúcou“ východ republiky svojim „umením“. Do dnešných dní majú už na svojom konte sprznenie niekoľkých pamätníkov – Červenej armády v Košiciach, padlým v bojoch s banderovcami vo Veľkej Lodine, Aladára Komjáta, Ľudovíta Kukorelliho, Vasila Biľaka v Krajnej Bystrej či Jána Pješčáka vo Veľkom Lipníku.

Pred niekoľkými dňami Okresný súd vo Svidníku uznal známe demolačné duo vinným. Verdikt odňatia slobody po dobu dvoch mesiacov s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 18 mesiacov si však vypočuli na slobode. A to i napriek jednoznačnej hrozbe pokračovania v trestnej činnosti (ktorej potvrdenie stálo niekoľkokrát minimálne za úvahu, keďže pamätník sa v priebehu procesu stal viackrát terčom neznámych vandalov) počas celého procesu, ktorý sa tiahne od roku 2015.

A ak nepočítam cca 48 hodinové zadržanie Ľuboša Lorenza na konci augusta 2017, ktoré postavilo do pozoru celú liberálno-kaviarenskú sektičku v Bratislave, tak bez väzby sa zaobišlo aj pravidelné poškodzovanie pamätníka osloboditeľov v centre Košíc a k nemu prislúchajúci proces.

A toto je len jeden z mnohých problémov slovenského súdnictva, „vďaka“ ktorému je jeho dôveryhodnosť medzi domácim obyvateľstvom najnižšia v celej Únii.

Artur Bekmatov,

Predseda FĽM

Posted in Články.

One Comment

  1. Plne súhlasím. Len nechápem, ako môže niekto tieto indivíduá nazvať umelcami. Ale čo už. Na Slovensku je možné asi všetko. Veď Kalmusa prijal aj prezident Kiska. Ale ten prijal v prezidentskom paláci aj kozu.
    „Vrana k vrane sadá, každý rovného si hľadá“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *